Zemřel pan Josef Němec z Litoměřicka - jedna z nejvýraznějších postav československé a české kynologie

14.07.2017 10:15

Dně 13. 7. 2017 přišla smutná zpráva, že ve věku 87 let  zemřel pan Josef Němec z Litoměřicka

Pan Josef Němec byl jednou z nejvýraznějších osobností československé a české kynologie. Zastával celou řadu významných kynologických funkcí a jeho jméno je nejvíce spojeno s plemeny ohařů.

Byl poradce pro chov českého fouska, byl čestným členem Klubu bretaňských ohařů, byl členem Klubu krátkosrstý ohař ČR a hlavně  byl dlouholetý předseda Českého pointer a setter klubu a předseda Kynologické komise ČMMJ.

Velice významně  se zasloužil o založení Českomoravské kynologické unie a byl jejím předsedou.

Pan Josef Němec byl vynikajícím všestranným rozhodčím pro posuzování výkonu loveckých psů a jedním z našich prvních rozhodčích pro posuzování exteriéru všech skupin plemen psů.

Měl velké teoretické a praktické znalosti kynologie a o své zkušenosti se ochotně dělil s mladšími kolegy.

Choval celou řadu plemen psů, nejblíže ale měl k anglickým a irským setrům.

Jeho chovatelská stanice z Podřipských polí se vždy vyznačovala  kvalitními odchovy jak z pohledu výkonu, tak i exteriéru.

Čest jeho památce.

Za použití dostupných pramenů, zejména pak z webových stránek ČMKU zpracoval Mgr. Miroslav Drahota